Nowości działu wtryskiwaczy

Szukamy uszkodzonych wtryskiwaczy CR

Test przesiewowy wtryskiwaczy elektromagnetycznych Common Rail Bosch, Delphi z samochodów osobowych


Wprowadziliśmy nową usługę polegającą na selekcji uszkodzonych wtryskiwaczy, tzn. tych, które podczas testu kontrolnego uzyskały negatywną ocenę ich sprawności. Cena usługi wynosi 90,- zł brutto za sztukę. W ramach usługi wykonujemy także czyszczenie. Jeżeli wtryskiwacz przechodzi test pozytywnie, otrzymuje nowy kod IMA (jeżeli takowy posiada).

Usługa dedykowana jest dla klientów, którym zależy na informacji, które wtryskiwacze są uszkodzone. Test kontrolny nie jest jednak wystarczającym narzędziem do wydania opinii o pełnej sprawności wtryskiwacza Common Rail.

Test przesiewowy opatrzony jest protokołem z podanymi numerami seryjnymi poszczególnych wtryskiwaczy oraz oceną każdego z nich. W przypadku oceny negatywnej informujemy czy istnieje możliwość naprawy wtryskiwacza Common Rail.

W celu wydania jednoznacznej, pozytywnej opinii o stanie technicznym wtryskiwacza, należy przeprowadzić jego kompleksowe badanie diagnostyczne i ewentualne regulacje mechaniczne. Aby tego dokonać należy zdemontować wtryskiwacz na części pierwsze i dokonać weryfikacji - patrz dział Naprawa. Zamontowanie wtryskiwacza do silnika bez stwierdzenia jego pełnej sprawności może doprowadzić do uszkodzenia układu napędowego pojazdu.

Usługa dotyczy tylko i wyłącznie wtryskiwaczy Bosch elektromagnetycznych tzw. kulkowych czyli starego typu oraz wtryskiwaczy Delphi starszych generacji.

Pozostałe typy wtryskiwaczy Common Rail jak nowsze Bosch i Delphi oraz wszystkie Denso lub Siemens VDO Continental, pompowtryskiwacze oraz wtryskiwacze mechaniczne poddawane są czyszczeniu i testowaniu lub weryfikacji i naprawie zgodnie z obowiązującą technologią firmy Gładysek i nie podlegają testowi przesiewowemu.

Sprawdź kolejne aktualności
Gładysek - Nowości

Zobacz nasze kolejne aktualności działu naprawy i sprawdzania wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy firmy Gładysek
Pozostałe nowości